KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Heybe insani yardım Derneği, "yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik" misyonu çerçevesinde ülkemiz ve dünyadaki tüm ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenleme amacı ile 03.11.2015 tarihinde 15 yıldır birbirilerini tanıyan 21 arkadaş gurubunun İstanbul merkez olmak üzere kurduğu sivil toplum örgütüdür.

MİSYONUMUZ

Heybe İnsani Yardım Derneği Dünyada adaletin ve iyiliğin hâkim olması için öncelikli olarak din kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları maddi ve manevi yardımı ulaştırmak. Değişen dünyada “değişmeyen değerlerin” yaşatılmasını sağlamak. Bütün insanlık için “Heybemizde İyilik Var” diyebilmek. İyiliği her zaman her mekânda yaşatmak.

VİZYONUMUZ

Savaş, doğal afet, terör ve insan ticaretinin sebep olduğu olumsuzluklar giderilerek yetim ve dul kalmış bireylerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek olmak. Dünyada dayanışma ve yardımlaşma alanında öncülük ederek ülkeler ve sivil toplum örgütleri arasında ortak değerleri yeniden inşa etmek. Yardıma muhtaç olan kişi ve egitim kuruluşlarına destek vermek. Köklü projelerle ile zihinleri yeniden işa etmek.

ÇALIŞMA PRENSİPLERİMİZ

    Derviş ruhlu olmak.
    İnsanlar arasında iyilik köprüsü olmak.
    Hak ve hakikatin tarafı olmak.
    Yetimin, öksüzün ve Mazlumun sedası olmak.
    İslami rejim ile yönetilecek bir dünyanın temel taşları inşasında paye sahibi olmak.
    Bize emanet edileni en uygun şekilde kullanmak.
    Şefkatli ve Şeffaf olmak.
    İsim ile değil hizmet ile öne çıkmak.
    Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan yardım etmek.