Şükür Kurbanı(Koyun)

Yılın hangi vakti olursa olsun kurbanlarınızı bağışlayarak ibadetinizi yerine getirebilir, kurbanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Şükür kurbanı ne demektir?

Herhangi bir vesileyle Allah’a şükretmek için kesilen kurbana şükür kurbanı denir. Bir kimse arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir.

Vekâlet yoluyla kurban kesilebilir mi?

Şükür kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi, vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Vekâlet yoluyla kurban kestiren kişi, bulunduğu yerdeki birisine vekâlet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekâlet verebilir. Vekâlet, sözlü veya yazılı olarak verilebileceği gibi telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir.

Bağışladığım şükür kurbanım nerede ve ne zaman kesiliyor?

Bağışladığınız şükür kurbanınız, Heybe İnsani Yardım Derneği tarafından belirlenen acil ihtiyaç bölgelerinde 3 iş günü içerisinde kesilir.

Bağışladığım şükür kurbanım kimlere ulaştırılıyor?

Şükür kurbanınız, kesimin ardından paylara bölünerek acil ihtiyaç bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine, muhacirlere, savaş ve doğal afet mağdurlarına, yetim ailelere, yaşlılara, kimsesizlere ve yoksulluk çekenlere ulaştırılır.

NOT: KURBAN KESİM GÖRÜNTÜLERİNİ WHATSAPTAN TELEFONUNUZA GÖNDERİYORUZ

Kurban kesimlerinizi İslami Usullere göre kesiyoruz.

Bağışlamış olduğunuz kurbanınızın görüntülerini aynı gün içinde cep telefonunuza gönderiyoruz

Kesilen kurbanın etleri bölgedeki yetimlere, yaşlılara, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır.