Sadaka Kurbanı(Koyun)

Yılın hangi vakti olursa olsun kurbanlarınızı bağışlayarak ibadetinizi yerine getirebilir, kurbanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sadaka kurbanı ne demektir?

Sadaka kurbanı yaptığımız sadakaların bir çeşididir. Sadaka kurbanı kesilirken , kişi parasını verirken bunu sadece Allah rızası için yapması çok önemlidir.

Vekâlet yoluyla kurban kesilebilir mi?

Sadaka kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi, vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Vekâlet yoluyla kurban kestiren kişi, bulunduğu yerdeki birisine vekâlet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekâlet verebilir. Vekâlet, sözlü veya yazılı olarak verilebileceği gibi telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir.

Bağışladığım sadaka kurbanım nerede ve ne zaman kesiliyor?

Bağışladığınız sadaka kurbanınız, Heybe derneği tarafından belirlenen acil ihtiyaç bölgelerinde 3 iş günü içerisinde kesilir.

Bağışladığım sadaka kurbanım kimlere ulaştırılıyor?

Sadaka kurbanınız, kesimin ardından paylara bölünerek acil ihtiyaç bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine, muhacirlere, savaş ve doğal afet mağdurlarına, yetim ailelere, yaşlılara, kimsesizlere ve yoksulluk çekenlere ulaştırılır.

NOT: KURBAN KESİM GÖRÜNTÜLERİNİ WHATSAPTAN TELEFONUNUZA GÖNDERİYORUZ

Kurban kesimlerinizi İslami Usullere göre kesiyoruz.

Bağışlamış olduğunuz kurbanınızın görüntülerini aynı gün içinde cep telefonunuza gönderiyoruz

Kesilen kurbanın etleri bölgedeki yetimlere, yaşlılara, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır.

Bağış Yapmak İçin Tıklayınız..