Akika Kurbanı(Koyun)

Yılın hangi vakti olursa olsun kurbanlarınızı bağışlayarak ibadetinizi yerine getirebilir, kurbanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Akika kurbanı ne demektir?

Yeni doğmuş olan çocuk adına şükür amacıyla kesilen kurbana Akika kurbanı denmektedir. Genelde Akika kurbanı olarak seçilmiş hayvan üzerinde diğer kurbanlardaki şartlar aranır. Bu kurbanı kesmek müstehaptır. Her ne kadar çocuğun büluğ dönemi ne kadar kesiliyor olsa dahi, doğumun 7. gününde kesilebilecek olması daha faziletli görünür. 

Vekâlet yoluyla kurban kesilebilir mi?

Akika kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi, vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Vekâlet yoluyla kurban kestiren kişi, bulunduğu yerdeki birisine vekâlet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekâlet verebilir. Vekâlet, sözlü veya yazılı olarak verilebileceği gibi telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir.

Bağışladığım akika kurbanım nerede ve ne zaman kesiliyor?

Bağışladığınız akika kurbanınız, Heybe İnsani Yardım derneği tarafından belirlenen acil ihtiyaç bölgelerinde 3 iş günü içerisinde kesilir.

Bağışladığım akika kurbanım kimlere ulaştırılıyor?

Akika kurbanınız, kesimin ardından paylara bölünerek acil ihtiyaç bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine, muhacirlere, savaş ve doğal afet mağdurlarına, yetim ailelere, yaşlılara, kimsesizlere ve yoksulluk çekenlere ulaştırılır

NOT: KURBAN KESİM GÖRÜNTÜLERİNİ WHATSAPTAN TELEFONUNUZA GÖNDERİYORUZ

Kurban kesimlerinizi İslami Usullere göre kesiyoruz.

Bağışlamış olduğunuz kurbanınızın görüntülerini aynı gün içinde cep telefonunuza gönderiyoruz

Kesilen kurbanın etleri bölgedeki yetimlere, yaşlılara, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır.